Hakkame leiutama
Õppematerjal ”Hakkame leiutama” on mõeldud kasutamiseks klassiõpetajatele ja tehnoloogiaõpetuse õpetajatele. Siit saab põnevat uudset temaatikat ja pedagoogilisi meetodeid õppetööks. Õppematerjali eesmärgiks on võimaldada õpetajal teha õppetöö meeldivamaks ja kergemaks.
Ühiskonnas räägitakse palju loovusest ja innovaatilisusest. Neid peetakse tähtsateks riikide ja ettevõtete konkurentsivõime võrdlemise aspektist. Kodanike loovuskasvatus algab just põhikoolis. Eriti oluline on loovust õppida põhikooli esimeses ja teises astmes. Õppematerjal ”Hakkame leiutama” on mõeldud kasutamiseks tööõpetuse ja tehnoloogiaõpetuse tundides ning ringitundides.
Tehnoloogia ei ole pelgalt arvutid ja mobiiltelefonid, vaid see on aastatuhandete jooksul kogu inimkonna poolt loodud keskkond. Tehnoloogiaõpetuse eesmärgiks on inimese poolt ehitatud keskkonnast aru saamine (keskkonna mõistmine) ja selle edaspidine arendamine. Õppematerjal ”Hakkame leiutama” – edastab neid eesmärke konkreetselt, mõõdukalt lihtsalt ja ka kasutades materjale, mis tihti ei maksa midagi. Õppematerjal sisaldab mitmeid tehnoloogiaõpetusega liituvaid teemasid (nt elekter, elektroonika, energia), neis kõigis rakendatakse innovaatilist ja loovust kannustavat pedagoogikat.
Õppematerjali eessõna on kirjutanud kuulus Soome leiutaja ja disainer Ristomatti Ratia. Õppematerjali on koostanud Oulu ülikooli Teknokas – tehnoloogiakasvatuse keskus koostöös Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liiduga. Liidu kodulehelt, www.tehnoloogia.ee, saad teavet tehnoloogiaõpetusest ja vajadusel tellida õppematerjali ”Hakkame leiutama” lisaeksemplare. Samuti on Sul nüüd soodne võimalus tasuta astuda Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liidu liikmeks!